Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Aktualności

Ścieżka przyrodnicza w Komborni

31-07-2017

W Nadleśnictwie Kołaczyce została otworzona nowa ścieżka przyrodnicza prowadząca do „Wodospadu Trzy Wody” w miejscowości Kombornia na Pogórzu Dynowskim. Jej przebieg częściowo pokrywa się z istniejącą wcześniej ścieżką, która powstała w wyniku współpracy Nadleśnictwa, Gminy Korczyna oraz Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie. Ścieżka przebiega przez zróżnicowane fragmenty drzewostanu, jest więc świetnym miejscem do zapoznania zwiedzających ją osób z pracą leśników. Znajdują się przy niej tablice, na których umieszczono informacje mówiące o działaniach gospodarczych, jakie są podejmowane w lesie, celach które mają być dzięki nim osiągnięte oraz o darach, jakie dostarczają nam nasze lasy.


Na trasie ścieżki możemy podziwiać wiele ciekawostek przyrodniczych. Już na samym początku natkniemy się na „Zaginione skałki", wychodnie skalne zbudowane z piaskowców ciężkowickich, porozrzucane w szczytowej części wzniesienia. Największa z nich ma około 40 metrów długości i od 3 do 7 metrów wysokości. Idąc dalej mijamy drzewa z których kiedyś pozyskiwana była żywica, w wyniku czego powstały spały żywiczarskie, widoczne do dnia dzisiejszego. Następnie, przechodząc przez stanowisko sosny czarnej, dochodzimy do kulminacyjnego punktu ścieżki, czyli „Wodospadu Trzy Wody".


Źródła: Nadleśnictwo Kołaczyce

 

wstecz
Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE
Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo