Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Aktualności

Motyle i chrząszcze wschodniej Słowacji

07-02-2012
Jozef Šeršeň

 Magurski Park Narodowy zaprasza  do obejrzenia wystawy zdjęć  „Życie wokół nas”.  Jej  autorem  jest  Jozef Šeršeň, który fotografuje motyle i chrząszcze wschodniej Słowacji.

Jozef Šeršeň urodził się 25 maja 1962 roku w rodzinie związanej ze sztuką – jego ojciec malował obrazy. Jako siedemnastoletni chłopak zainteresował się entomologią. Zebrał kolekcję motyli i chrząszczy, którą ma do tej pory. W szkole średniej uczył się elektroniki, ale cały czas pasjonowała go przyroda, turystyka i fotografia.

W 2003 roku uległ ciężkiemu wypadkowi. Dzięki pomocy mamy i przyjaciół powrócił do częściowej sprawności. Zachęcany do pracy z aparatem i komputerem, w 2008 roku rozpoczął fotografowanie chrząszczy i motyli. Jego zdjęcia mają duże znaczenie dla Słowackiej Akademii Nauk oraz projektu opracowania mapy zasięgu występowania owadów na terenie Beskidów i Karpat Wschodnich w Słowacji.

Wernisaż wystawy odbędzie się 14 lutego 2012 roku w muzeum Magurskiego Parki Narodowego w Krempnej o godz. 12.   Zdjęcia będzie można oglądać od 14 lutego do 1 kwietnia 2012 roku. 

(inf. MPN)

wstecz

Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.

Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo