Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Ogród bioróżnorodności w Dębicy

  

NAZWA INICJATYWY: "Ogród Bioróżnorodości" w Dębicy

OBSZAR DZIAŁANIA: Budowa i modernizacja małej infrastruktury turystycznej/edukacyjnej; Ograniczenie antropopresji w obiektach użyteczności publicznej

OKRES REALIZACJI: październik 2015 r. - czerwiec 2016 r.

CEL INICJATYWY: Utworzenie lokalnego centrum edukacji ekologicznej w postaci „Ogrodu Bioróżnorodności”

OBSZAR REALIZACJI: Miasto Dębica

 

„Ogród Bioróżnorodności” pod opieką Koła Ligi Ochrony Przyrody będzie służyć m. in. przeprowadzaniu atrakcyjnych zajęć w terenie z wykorzystaniem sprzętu badawczego. Dzięki wydzieleniu w Ogrodzie poszczególnych części tematycznych oraz sprowadzeniu i nasadzeniu gatunków rodzimych, ciekawych i deficytowych zostanie zachowana bioróżnorodność miejskiego ekosystemu.

 

Główne korzyści płynące z projektu to aktywizacja młodzieży Koła Ligi Ochrony Przyrody przez prace podjęte w celu stworzenia „Ogrodu Bioróżnorodności”. Pozwoli to na wyzwolenie i podjęcie aktywności wśród uczniów, którzy poprzez własne działania będą mogli włączyć się w komponowanie terenu, będą mogli inicjować zadania, poznawać środowisko naturalne, obserwować świat roślin i zwierząt, a przede wszystkim nabywać wiedzę i poszerzać zainteresowania związane z bioróżnorodnością. Dzięki włączeniu się w tworzenie oraz pielęgnację Ogrodu młodzi ludzie zdobędą wiele ciekawych informacji o zależnościach między różnymi gatunkami roślin i zwierząt. Będą mieli okazję zaobserwować zwierzęta, które wybiorą przekształcony teren na swoje siedlisko oraz planować działania podnoszące atrakcyjność tego ekosystemu. Wykorzystując zdobytą wiedzę, będziemy mogli przyczynić się do ochrony dzikich zwierząt oraz zwiększenia bioróżnorodności w środowisku miejskim.

 

Za treść materiałów odpowiada wyłącznie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia "Pro Carpathia".

 

 

 


 

"Przed"
"Przed"
"Przed"
"W Trakcie"
"W Trakcie"
"W Trakcie"
"Po"
"Po"
"Po"

Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.

Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo