Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Aktualności

Światowy Dzień Śniegu

21-01-2024

Światowy Dzień Śniegu to element kampanii Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), mającej na celu promowanie jazdy na nartach i na snowboardzie oraz zachęcenie dzieci i młodzieży do zabawy na śniegu i uprawiania sportów zimowych.

Data tego święta jest zmienna. Światowy Dzień Śniegu przypada na trzecią niedzielę stycznia każdego roku.


W Światowy Dzień Śniegu odbywają się różne wydarzenia promujące aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu w zimie. Trzonem obchodów są zazwyczaj różne rodzaje zawodów sportów zimowych.
W Światowy Dzień Śniegu wiele ośrodków narciarskich oferuje darmowe karnety lub zniżki, darmowe lekcje jazdy na nartach i na snowboardzie. W tym dniu odbywają się też zawody sportowe i inne wydarzenia związane z narciarstwem, snowboardingiem i innymi sportami zimowymi. Wszystko to po to, by zachęcić ludzi do spędzania czasu na wolnym powietrzu w okresie zimowym i uprawiania sportów zimowych, zwłaszcza narciarstwa i snowboardingu.

Pierwszy oficjalny Światowy Dzień Śniegu miał miejsce w styczniu 2012 roku. Kampania Międzynarodowej Federacji Narciarskiej nakłaniająca dzieci do zabawy na śniegu, której elementem jest Światowy Dzień Śniegu, zaczęła się w 2007 roku.
Sama Międzynarodowa Federacja Narciarska powstała dużo wcześniej, bo już w 1924 toku, podczas ósmego Międzynarodowego Kongresu Narciarskiego w Chamonix we Francji, który miał miejsce w trakcie Tygodnia Sportów Zimowych, który dwa lata później uznano za pierwsze oficjalne Zimowe Igrzyska Olimpijskie.

wstecz

Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.

Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo