Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Aktualności

Orliki krzykliwe wróciły z zimowisk w Afryce

09-04-2014
Na przedgórzach karpackich i w Beskidzie Niskim zaobserwowano już pierwsze orliki krzykliwe. Ptaki zaczynają powracać na tereny lęgowe ze swoich zimowisk, które leżą aż w Afryce środkowej i południowej.

Pasożytniczy kwiat podkarpackiej wiosny

06-04-2014
Wśród bujnie kwitnących na Podkarpaciu wiosennych roślin można także odnaleźć gatunki dziwne i zupełnie odmienne od często spotykanych. Jedną z takich osobliwości jest łuskiewnik różowy.

Ocalony orzeł przedni znowu krąży nad Beskidem Niskim

05-04-2014
Na terenie Magurskiego Parku Narodowego wypuszczony został orzeł przedni. To samiec, którego dzięki szybkiej reakcji przyrodników i fachowej pomocy weterynarzy udało się uratować po tym jak zatruł się skażonym mięsem.

Niedźwiedź w pułapce zastawionej przez kłusowników

02-04-2014
W Leszczawie niedaleko Birczy znaleziono niedźwiedzia uwięzionego za przednią łapę w pułapce wykonanej z linki, zastawionej prawdopodobnie na bobra lub wydrę.

1 kwietnia: MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PTAKÓW

01-04-2014
Międzynarodowy Dzień Ptaków upamiętnia podpisanie ponad sto lat temu w Paryżu pierwszej międzynarodowej konwencji o ochronie ptaków pożytecznych dla rolnictwa, co miało miejsce w 1902 r.

Rośnie młody las. W górach buki i jodły, na nizinach dęby i sosny.

27-03-2014
W tym roku szkółki leśne na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie opuściło już prawie 21 mln młodych drzewek przeznaczonych do sadzenia.

Cytrynki i rusałki obudziły się z zimowego letargu

17-03-2014
Bardzo ciepłe dni z temperaturami sięgającymi dwudziestu stopni, jakie od kilku dni panują na Podkarpaciu spowodowały pojawienie się motyli, które zostały wybudzone z zimowego letargu.

Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.

Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo