Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Aktualności

Zatrute orły przednie w Beskidzie Niskim

13-03-2014
Przyrodnicy i weterynarze walczyli o uratowanie pary dwóch orłów przednich, które w okolicy Osieka Jasielskiego zjadły prawdopodobnie zatrute mięso.

Najgrubszej polskiej jodle nadano imię „Lasumiła”

10-03-2014
„Lasumiła” to imię najgrubszej polskiej jodły, rosnącej w lasach Nadleśnictwa Baligród, w masywie Łopiennika w Bieszczadach. Wybrano je spośród 282 propozycji nadesłanych przez 167 osób z całego kraju.

Dąb Wincenty w finale konkursu Drzewo Roku 2014

10-03-2014
Finalistą tegorocznej edycji konkursu Drzewo Roku Klubu Gaja, jako jedyne drzewo z terenu Podkarpacia, został dąb Wincenty, rosnący w parku leśnym „Dębina” w Krościenku Wyżnym.

Uwaga! Szlaki w wyższych partiach Bieszczadów bardzo błotniste i śliskie

28-02-2014
Komunikat Bieszczadzkiego Parku Narodowego o sytuacji na szlakach.

Bieszczadzkie niedźwiedzie tej zimy nie chcą spać

11-02-2014
W Bieszczadach coraz częściej można natrafić na trop niedźwiedzia, jak również spotkać to zwierzę z bliska. Wysokie temperatury i brak śniegu sprawiają, że niedźwiedzie nie zapadły w dłuższy letarg.

Warsztaty dotyczące wdrażania Konwencji Karpackiej

10-02-2014
W dniach 30-31 stycznia 2014 w Orelcu (Uherce Mineralne) miały miejsce dwudniowe warsztaty dla przedstawicieli instytucji regionalnych i lokalnych funkcjonujących na rzecz Konwencji Karpackiej w Euroregionie Karpackim.

Konkurs na imię dla najgrubszej polskiej jodły

09-02-2014
Pod koniec stycznia bieszczadzcy leśnicy ustalili, że najgrubsza polska jodła rośnie na stokach Łopiennika w Bieszczadach w Nadleśnictwie Baligród. Teraz ogłoszono konkurs na jej imię.

Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.

Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo