Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Aktualności

Informacja dla biorących udział w konkursie „Metody ochrony obszarów chronionych w XXI w.”

09-06-2014
Ze względu na bardzo duże zainteresowanie konkursem „Metody ochrony obszarów chronionych w XXI w.” oraz dużą ilość prac jakie spłynęły do Organizatora konkursu informujemy, iż termin rozstrzygnięcia konkursu zostaje przesunięty na dzień 17.06.2014 r.

Dąb "Wincenty" z Krościenka Wyżnego drzewem roku?

05-06-2014
Jest to jedyne drzewo z Podkarpacia, które dostało się do finału plebiscytu "Drzewo Roku"!!! Dąb rośnie na terenie Nadleśnictwa Dukla, w Krościenku Wyżnym.

Ścieżka przyrodnicza "Kiczera" ponownie otwarta

31-05-2014
W Magurskim Parku Narodowym ponownie otwarto ścieżkę przyrodniczą „Kiczera” im. prof. Jana Rafińskiego. Ścieżka zamknięta była ze względów bezpieczeństwa od 16 maja 2014 roku. Powalone konary oraz podmyte drzewa i elementy infrastruktury stanowiły niebezp

31 maja - Dzień Bociana Białego

30-05-2014
Przez większość Polaków bocian jest uważany za symbol naszego kraju, oznakę szczęścia i płodności. Polska to królestwo bocianów - żyje tu ich największa populacja na świecie. Szacuje się, że przebywa u nas około 50 tysięcy par tych ptaków.

15 maja - przyrodnicze i kulturowe Święto Niezapominajki

11-05-2014
Niezapominajki – rośliny powszechnie występujące całym kraju, zarówno w stanie dzikim, jak i w przydomowych ogródkach, w kulturze wielu narodów funkcjonują jako „kwiaty pamięci”. 15 maja obchodzimy jako Święto Niezapominajki.

Kłokoczka południowa – magiczny krzew Podkarpacia

10-05-2014
Kłokoczka południowa to bardzo rzadki w Polsce krzew, którego 90 proc. krajowej populacji znajduje się w województwie podkarpackim. Właśnie kwitnie, co pozwala łatwiej go odnaleźć.

Dmuchawce

10-05-2014
Skąd na łące biorą się białe kule, które lubimy rozdmuchiwać na wietrze? Niektórzy nazywają go mleczem, gdyż, po zerwaniu, z łodyżki wypływa biały płyn przypominający mleko.

Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.

Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo