Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Aktualności

W powiecie sanockim walczą z plagą barszczu Sosnowskiego

05-09-2014
Rozpoczęła się realizacja projektu mającego na celu likwidację barszczu Sosnowskiego w sześciu gminach Powiatu Sanockiego i na terenie miasta Sanoka. 21 sierpnia oficjalnie podpisano umowę z wykonawcą prac.

Przybysz z Himalajów opanowuje Podkarpacie

22-08-2014
Ta roślina od niedawna występująca w naszym regionie, pochodzi z Himalajów. Po ucieczce z ogrodów niecierpek himalajski zaczął błyskawicznie opanowywać kolejne tereny. To jeden z najszybciej rozprzestrzeniających się gatunków inwazyjnych.

VIII Dzień Żubra w Lutowiskach - święto bieszczadzkiej przyrody

11-08-2014
W sobotę 9 sierpnia odbył się VIII Dzień Żubra w Lutowiskach - cykliczna impreza gromadząca miłośników bieszczadzkiej przyrody, organizowana wspólnie przez Gminę Lutowiska oraz nadleśnictwa Lutowiska i Stuposiany.

Paź królowej - żywy klejnot podkarpackich łąk

08-08-2014
Na podkarpackich łąkach i w ogrodach w sierpniu dość często możemy podziwiać pazia królowej. To jeden z największych i najpiękniejszych motyli w Polsce.

Żołny (pszczołojady) odleciały na zimowiska do Afryki

08-08-2014
Po wychowaniu młodych, na zimowiska do Afryki odleciały żołny. Te piękne i niezwykle rzadkie w Polsce ptaki swoje lęgowiska mają m.in. na Podkarpaciu.

Nagrodzeni w konkursie fotograficznym Bieszczadzkiego Parku Narodowego

07-08-2014
Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego pt.: „Osobliwości przyrodniczo-krajobrazowe polskich parków narodowych położonych na obszarach Natura 2000”

Bez pobłażania dla motocrossowców i quadowców

06-08-2014
W czasie wakacji nasila się presja ludzi na lasy, przybierając często formy zakazane prawem. Do takich należy wjeżdżanie na tereny leśne pojazdami silnikowymi, zwłaszcza gdy są to uciążliwe dla środowiska ryczące silniki quadów czy motocykli crossowych.

Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.

Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo